Milí uživatelé,

 

vítáme Vás v kurzu NPA (Němčina Pro Armádu), který je koncipován jako doplňkový studijní materiál pro přípravu na zkoušku podle Stanag NATO 6001 a je určen jak studentům UNOB, tak ostatním zájemcům AČR. Aktuálně jsou v NPA dostupná cvičení k základním tematickým okruhům zkoušky podle Stanag NATO 6001 pro úroveň SLP1 a cvičné testy ve formátu zkoušky podle Stanag pro úroveň SLP 1 a SLP 2 (dovednosti čtení a poslech s porozuměním). Cvičení i testy byly vypracovány v souladu s požadavkem na zk. Stanag a vycházejí tudíž z autentických materiálů tak, aby byl posluchačům kurzu zprostředkován živý a aktuální jazyk.

Kurz NPA je vhodným doplňkem k učebnici Begegnungen A1/A2/B1( https://www.schubert-verlag.de/aufgaben/uebungen_a1/a1_uebungen_index.htm), která je základním studijním materiálem pro studenty Univerzity obrany a v rezortních kurzech AČR.

Skupina NJ OVV CJV plánuje rozšířit nabídku kurzu NPA o cvičné testy ve formátu zkoušky podle Stanag pro úroveň SLP3 a průběžně zveřejňovat materiály se zaměřením na vojenskou němčinu a odbornou terminologii (v dohledné době bude například zveřejněn výstup z terminologického kurzu pro 15. ženijní pluk: DE-CZ glosář TMS).

 

Přejeme Vám úspěšné samostudium a hodně štěstí při zkoušce StanagJ

 

Skupina NJ OVV CJV